SDH Hrobce jsou mistři Podřipské ligy TOP ženy pro rok 2023
Hrobce | Novinky | Akce | Členi | Závody | Fotky | Videa | Dokumenty | O nás | Odkazy | Kontakt

Pavel Novák

Po červnových povodních hrobečtí hasiči nezaháleli a opět se dali do soutěžního kolotoče, který byl přes prázdniny velmi pestrý. Teď už můžeme napsat, že to byl vydařený rok, kdy áčkové družstvo mužů obhájilo v kategorii TOP Podřipské ligy 1. místo. V kategorii na jednotný stroj téže ligy obsadilo 2. místo. Ženské družstvo v krátké době zažilo velkou přeměnu. Tím bylo zprvu zrušení starého družstva a posléze založení týmu nového. Nakonec družstvo zabojovalo a i přes prvotní problémy skončilo v kategorii TOP na hezkém 2. místě a v kategorii PS12 na 4. místě.

Největší přípravy čekali hasiče na poslední srpnový víkend, kdy se v sobotu ráno zúčastnili předposledního závodu Podřipské ligy v Nových Dvorech. Posléze se družstvo přemístilo na domácí fotbalové hřiště, kde připravilo dětskou akci ,,Rozloučení s prázdninami“. To obsahovalo různé soutěže pro děti, ukázku hasičů HZS Roudnice n/L a vyproštění osoby z auta, rozhazování bonbonů z letadla, vytvoření pěny, opékání vuřtů a večerní ohňostroj.

Hned po dětské zábavě začala první noční hasičská soutěž v Hrobcích v rámci Krušnohorské ligy, kam se sjelo 19 mužských a 9 ženských družstev. K úspěšné soutěži přispělo nové umělé osvětlení fotbalového hřiště, které bylo dokončeno pár dní před touto akcí. Bohužel domácím se moc nedařilo a přes spadnutí koše družstvo skončilo na 16. místě. Více štěstí mělo béčkové družstvo, které obsadilo 11. místo.

Aby toho nebylo málo, tak se hned v neděli sjela družstva Podřipské ligy a rozdělila si poslední body do celkového hodnocení. Poslední závod se konal na sklopné terče a místní lidé mohli opět shlédnout domácí hasiče v akci. Áčkové družstvo už nic nenechalo náhodě a s plynulým útokem obsadilo v obou kategoriích druhá místa. Tím také celková místa už zmíněna v prvním odstavci.

V postupových soutěžích hrobečtí hasiči měli také své želízko v ohni. Tím byla děvčata, která si přes vyhrané okresní a následně i krajské kolo vybojovala postup na Mistrovství republiky do Mladé Boleslavi, kde obsadila konečné 17. místo (100m překážek – 17. místo, štafeta 4x100m – 16. místo, požární útok – 12. místo). Tyto soutěže jsou náročné přes komplikovanější trénování všech tří disciplín. Snad si družstvo vzalo z této soutěže zkušenosti a příští rok naváže na úspěšné tažení v těchto soutěžích.